... aneb mládí nekoupíš a stáří neprodáš
Mistrovství ČR v Mladé Boleslavi
Petr Kohout, 14. 6. 2019 v 11:38
Výsledky / 2019
Každoroční Mistrovství ČR v plavání Masters se letos konalo v Mladé Boleslavi. Po relativně dobrých zkušenostech s hromadným cestováním vlakem se větší část týmu na dvoudenní závody vypravila vlakem už v pátek odpoledne. Cesta příjemně ubíhala, Michal Přílučík ji ještě zpestřil už asi standardním prkýnkem a odpoledne jsme už byli ubytovaní na náměstí v Ml. Boleslavi. Prošli jsme se lesoparkem k bazénu, okoukli jsme ho, trochu jsme i ponocovali a ráno v sobotu hurá do vody.

Náš tým expanduje. Naši členové už nejsou jen ve Zlíně a přilehlých vesnicích, ale bydlí skoro kdekoliv v České republice (zatím). Kristýna Jedličková tedy dorazila z hlavního města po vlastní ose až v sobotu ráno. Karel Šteker zotavující se po těžké operaci kolene dojel kolegy z týmu podpořit z jedné (skoro) pražské periferie. Pavel Novosad, který startoval až v neděli, dojel až v neděli.

V bazénu se nám jako obvykle dařilo. Jiří Mitáček zaplaval oddílový rekord na trati 800VZ (k tomu si ještě přidal 400VZ, 200VZ a dvě štafety - a máme tu uplavaných závodních 1500 metrů, gratulujeme).

Výborně sa dařilo i čtyřem našim štafetám. Největší úspěch byl start štafety 4x50VZ mix, která zaplavala absolutně nejrychlejší čas, výhra byla navíc vybojována systémem start-cíl. Ostatní štafety braly vždy medaile.

Největší úspěch zaznamenala Romana Červíková - co start, to zlato. Navíc v závodě na 50Z přidala celkové 3. místo v hodnocení závodnic přes všechny věkové kategorie.

Zpáteční cesta v neděli odpoledne probáhala v poklidu a opět za účasti Michalova prkýnka.