... aneb mládí nekoupíš a stáří neprodáš
O pohár města Žilina
Michal Přílučík, 12. 11. 2019 v 10:31
Výsledky / 2019
Opět nastal čas zúčastnit se závodů v Žilině. Jsou to pro nás skvělé závody, protože jsou dobře zorganizované a mají skvělý večírek. Letos nás jelo pouze šest závodníků - Petra Buchtíková, Karel Šteker, Ivo Urban, Jiří Mitáček, Petr Kohout a Michal Přílučík.

• Petr Kohout se hodně těšil na svoji disciplínu 100m znak. Dal do ní takovou sílu, že při odskoku  na sebe strhnul znakovou startovací lištu, která mu málem zlomila ruku. Petr je bojovník a z nulového stratu pokračoval dále a obhájil svým časem první místo. Problém měl i na 100m volným způsobem, nechtěli ho odstartovat a stále oddalovali start. Nakonec ale po více jako minutě skočil do vody.

• Jiří Mitáček si jako obvykle dal svoji oblíbenou trať 400m volným způsobem a opět si udělal osobák, meziročně se zlepšil o 17 sekund. Plaval i 100m volný způsob, ovšem už předem avizoval, že jde jen o zahřátí. 20m jel na pohodu, dalších 20m zabral a tak pokračoval až do cíle, kdy doplaval v rozplavbě na prvním místě.

• Petra Buchtíková je bojovnice a taktéž si dala 400m volný způsob, samozřejmě ve výborném čase.

• Karel Šteker jako vždy nezklamal a dal si šest startů.

• Komě individuálních úspěchů jsme sestavili 2 mužské štafety, 4x50m volný způsob a polohový závod, obě ve věkové kategorii 160-200 let. Získali jsme 2x stříbrnou medaili. Škoda, že s námi byla jen jedna žena, protože jsme  nemohli  plavat mixové štafety.

• V tombole na společenském večírku jako obvykle vyhrál Karel Šteker a měl radost ze šesti piv a malých doplňků. Pivo jsme mu pomohli vypít. Michal Přílučík vyhrál taktéž, ale bohužel pouze cenu útěchy - jezdecký bičík. Skvělá pomůcka do domácnosti.