... aneb mládí nekoupíš a stáří neprodáš
Memoriál O. Háje v Jihlavě
Petr Kohout, 10. 12. 2019 v 11:37
Výsledky / 2019
Na závěrečný masters závod letošní sezony jsme dojeli do Jihlavy. Každoroční krátký závod, který trvá sice jen jeden půlden, zato má ale velmi svižný a rychlý průběh, byl pro nás nadmíru úspěšný. Hned v první rozplavbě celého závodu si Eva Pavelcová doplavala pro celkový bronz (napříč všemi věkovými kategoriemi) na trati 400m volným způsobem.

Tento úspěch se marně pokoušela zopakovat Romana Červíková na trati 50m znak, kde byla celkově smolně čtvrtá. Petr Kohout své starty na tratích 50m znak a 100m znak také skončil čtvrtý. Až náš poslední letošní start se opět vyvedl - Romana Červíková si doplavala pro stříbro za 50m volný způsob.

Karel Šteker měl opět nejvíce startů (4 starty za jedno odpoledne), Michal Přílučík se oproti předchozím závodům v České Lípě zlepšil na 100m volný způsob o více než 2 sekundy a podobné zlepšení na stejné trati předvedl i Jiří Mitáček.

Poměrně kuriózní kousek předvedla Eva Pavelcová. Během závodu se zjistilo, že je omylem přihlášená na 50m volný způsob, i když měla jet 100m úsek. Po technickém zásahu ve výpočetním středisku se sice vše dalo do pořádku, ale Eva se někde zakec... zasek... zapomněla a probudila se v okamžiku, kdy ostatní závodnice už stoupaly na startovní blok. Po bleskovém upozornění hlavního startéra a byly ostatní závodnice vráceny na start a celé přítomné publikum sledovalo pokus o rychlý striptýz - Eva si sundala nejprve bundu, pak tričko, pak jednu nohavici u legín, pak druhou nohavici u legín, pak pantofle, pak ponožky ... zkrátka neuplynula ani hodina, a už si nasazovala brýle, upravovala si čepici a za ohromného potlesku se mohlo přistoupit ke startu.

Možná ještě kurioznější kousek se povedl Janě Rosíkové. Na startu 50m volný způsob se nechala strhnout ke startu jinou závodnicí a nevěda, zda má do vody skákat nebo padat, rozhodla se předvést tzv. skok na broučka - stáhla nohy i paže pod břicho a pokusila se překonat povrchové napětí vody. Nakonec se to podařilo, a i když se tím připravila o cenné sekundy hned na startu, doplavala do cíle a celou situaci vzala s humorem. Za pobavení tímto děkují Janě i ostatní členové (nejen našeho) týmu ;-) Jaké to bylo štěstí, že nejpodstatnější část této podívané se povedlo zaznamenat a uchovat pro příští generace! Zpomalená animace je k vidění na konci tohoto článku.